alt14 października 2018r. na placu przy Domu Kultury w Sławie po raz szósty został zorganizowany Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy”. Odbyło się wiele konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych, takich jak: konkurs rzeźbienia w dyni, nawlekanie korali z owoców jesieni, za które organizatorzy wręczali nagrody ufundowane przez sponsorów. Podczas Pikniku jak zawsze Liga Kobiet z Lipinek serwowała pyszności dyniowe - pierogi, chlebek z pastą z dyni oraz ciasta, na które chętnych nie brakowało. Kluczowym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na największa dynię w gminie Sława, oraz konkursu na oryginalne przetwory domowe - nie tylko z dyni. 

Do konkursu na największa dynię w gminie Sława zgłosiło się 9 osób. Jury obradowało w składzie: Łucja Niewiadomska - Prezes Stowarzyszenia Akademii Dorosłego Człowieka, Tomasz Krzymiński-Dyrektor SCKiW oraz Monika Pełka - Z-ca Dyrektora SCKiW. Po zmierzeniu 9 dyń ogłoszono, że zwycięzcą konkursu został Pan Emilian Ławecki z Łupic, któremu udało się wyhodować dynię o obwodzie 183 cm. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez sponsorów. W konkursie na oryginalne przetwory zgłoszono 12 produktów. Komisja konkursowa po degustacji wszystkich produktów podjęła następującą decyzję:
W KATEGORII PRZETWORÓW WYTRAWNYCH:
I MIEJSCE zdobyła Pani Jadwiga Halka z Lipinki za Keczup z dyni
II MIEJSCE zdobyła Pani Marzena Turkowiak z Nowego Strącza za paprykę kiszoną
III MIEJSCE zdobyła Pani Magdalena Poźniak z Tarnowa Jeziernego za Szparagi w zalewie octowej z pieprzem cayene i chili.
W KATEGORII PRZETWORÓW SŁODKICH:
I MIEJSCE zdobyła Pani Dagmara Bortkiewicz z Nowego Strącza za Dżem truskawkowy
II MIEJSCE zdobyła Pani Marzena Turkowiak z Nowego Strącza za Powidła śliwkowe
III MIEJSCE zdobyła Pani Jadwiga Halka z Lipinki za Nalewkę wiśniową.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Burmistrza Sławy – Cezarego Sadrakuły i Dyrektora SCKiW – Tomasza Krzymińskiego.
Podczas trwania Pikniku strażacy z OSP w Sławie serwowali popcorn i watę cukrową. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski. Jedną z głównych atrakcji był pokaz carvingu – artystycznego rzeźbienia z owoców i warzyw w wykonaniu mistrza Łukasza Szewczyka. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach i wspólnie wycinać, tworzyć i rzeźbić w owocach i warzywach. Tego dnia dzieci mogły również obejrzeć spektakl pt. „Przygody krecika”.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej wspaniałej imprezy:
Burmistrzowi Sławy, Bibliotece Publicznej w Sławie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie, Małgorzacie Cichońskiej – właścicielce kwiaciarni „Ładne kwiatki”, Właścicielom Sklepu „Groszek” w Sławie, Firmie J&L Leszek Kijowski w Sławie, Dominice i Tomaszowi Suplickim -właścicielom firmy MAX-MIĘS z Tarnowa Jeziernego, Lidze Kobiet Lipinki.
Organizator: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński