Po raz szósty zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny. 14.10.2018r. w niedzielne popołudnie odbędzie się impreza z dynią w roli głównej.
Atrakcje dnia:
-pokaz sztuki carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach) w wykonaniu mistrza Łukasza Szczewczyka,
-plenerowy teatrzyk dla dzieci „Przygody krecika”,
-zupa dyniowa i inne dyniowe pyszności,
prezentacje artystyczne i animacje
-konkursy

alt

 

To Wy Wybraliście Gwiazdę alt

Sylwia Grzeszczak wygrała nasz plebiscyt i to ona będzie gwiazdą Dni Sławy 2019. Wystąpi w sobotę, 3 sierpnia. Właśnie załatwiane są wszystkie formalności, aby to ona bawiła sławian.
Plebiscyt, w którym to Państwo wybierali muzyka na Dni Sławy organizowaliśmy po raz trzeci. Ten był rekordowy. Wcześniej wygrała grupa LemOn i Afromental. Teraz Sylwia Grzeszczak, jej rywalizacja z Michałem Szpakiem była bardzo zacięta do ostatniej chwili. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Wygrała Sylwia Grzeszczak z wynikiem 2113 głosów (stan na godz. 12.00 kiedy zakończyliśmy głosowanie), Michał Szpak 2076 - głosów, Grzegorz Hyży - 635, Patrycja Markowska - 218 głosów, Sound’N’Grace - 180 głosów. W sumie w zabawie wzięło udział rekordowe 5222 osoby.

alt
Fot. Sylwia Grzeszczak Official

 

Na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW 27 września rozegrany został coroczny festiwal biegowy pn. ”Biegiem do Sławy”. W zawodach wzięli udział uczniowie Szkół Podstawowych z naszej gminy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rywalizowali na różnych dystansach. Odległość startu od mety zależała od wieku biegaczy. Wszystkim chętnym, którzy zdecydowali się na start w imprezie, zostały wręczone pamiątkowe medale. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali piłki lub plecaki, nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Sławy. Uczestnikom gratulujemy udziału w dzisiejszych zawodach oraz życzymy sukcesów w kolejnych startach.

alt

 

altalt

 

alt

 

Za nami VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie z cyklu Lubuskie Święto Pieśni. W niedzielę odwiedziło nasze miasto 11 chórów z całego kraju, żeby wziąć udział w zmaganiach konkursowych. Poddali się ocenie jury, w którym zasiadały osobistości świata muzyki: Pani Iwona Wisniewska – Salamon, dyrygent chóralny, wykładowca akademicki, chórmistrzyni, doktor habilitowany sztuki muzycznej; Pani Edyta Szostak – Kirzyc, absolwentka studiów chórmistrzowskich , Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sycowie; Pan Roman Hudaszek, kompozytor i aranżer, artysta muzyk, wykładowca w Instytucie Jazzu przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie oraz Przewodniczący komisji konkursowej – Pan Piotr Baron, dyrygent, nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie emisji głosu oraz wystąpień publicznych, animator życia muzycznego, Dyrektor PWSZ w Nysie. To tylko krótka charakterystyka jurorów, którzy posiadają w swoim dorobku wiele dokonań.

alt

 

Monster Truck Show Chaloupka w Sławie! Pokazy kaskaderskie i drift to tylko niektóre z atrakcji, jakie na was czekają! Zapraszamy we wtorek 25 września o godzinie 18:00.

alt

 

"Spotkania z podróżnikami" w Gminie Sława zataczają szersze kręgi.

Dotrzemy do dwóch kolejnych miejscowości po raz pierwszy:

zapraszamy do  Lipinek na godz. 16.00 a następnie pojawimy się w Starym Strączu o godz 18:30.

Oba spotkania odbędą się w niedzielę 30 września 2018.

Gościem będzie przezabawny Tomasz Korgol z opowieścią autostopowej podróży do Indii.

wstęp wolnyorganizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

alt

alt

 

W Sławie została rozegrana ostatnia edycja biegów przełajowych SOLID RUN 2018. Tegoroczny cykl biegowy składał się z trzech etapów. Zawodnicy biorący w nim udział rywalizowali w Śremie, Wilkowicach i Sławie. Mieli do wyboru dwa dystanse 10 km lub 20 km (dwie pętle). Przy okazji dzisiejszych zawodów organizatorzy przygotowali trasę dla najmłodszych sportowców.
Po sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste podsumowanie sezonu i nagrodzenie najlepszych biegaczy.

alt

 

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński